Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany


Szanowni Państwo, jak informuje Departament Działań Delegowanych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pismem z dnia 6 lutego 2017 r. czasowo zawieszona zostanie działalność generatora wniosków poddziałania 19.2. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność".

Możliwość korzystania z generatora wniosków zostanie wyłączona w dniu 21 lutego 2017 r. Z tego też względu do czasu aktualizacji i ponownego udostępnienia generatora zalecamy przyszłym Wnioskodawcom aby przygotowywali wnioski w ramach dostępnych, edytowalnych dokumentów (excel i word).

Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu dyskusyjnego dotyczącego prac nad naszą Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w ramach RLKS, czyli Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

FILMY I SPOTY PROMOCYJNE
Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem.
DOTACJE DLA CIEBIE

         Spływ kajakowy z zabawą kościuszkowską

Dom i Biblioteka Sichowska im. Krzysztofa i Zofii Radziwiłłów w Sichowie Dużym serdecznie zaprasza na rodzinny weekend w dniach 11-12.07.2015 r. na "Spływ kajakowy z zabawą kościuszkowską".
 
W programie organizator przewidział m.in. spływ kajakowy rzeką Czarną z posiłkiem w sobotę 11 lipca o godz. 9.00, obóz kościuszkowski z ogniskiem, gry i zabawy w obozie kościuszkowskim, zwiedzanie Biblioteki Radziwiłłów, konkursy z nagrodami.
 
Obóz kościuszkowski zostanie przygotowany przez przedstawicieli Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu, Oddział Regimentu Grenadierów Krakowskich działający przy stowarzyszeniu i młodzież z Ochotniczej Formacji Młodych Kosynierów z Połańca.
 
Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na plakacie imprezy załączonym do artykułu.
Wiadomość napisana 28 maja 2015 przez Administrator
Zaproszenie na Walne Zebranie Sprawozdawcze LGD Dorzecze Wisły
Zarząd Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły serdecznie zaprasza Członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 9 czerwca 2015  r. o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Połaniec ul. Ruszczańska 27, 28-230 Połaniec.  Głównym tematem spotkania będzie przedstawienie raportu z ewaluacji Lokalnej Strategii Rozwoju i funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania – Dorzecze Wisły, zatwierdzenie sprawozdań rocznych merytorycznego i finansowego  Rady LGD i Komisji Rewizyjnej oraz udzielenie bądź nieudzielenie absolutorium Zarządowi Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. Wersje projektowe uchwał, raportu i sprawozdań zamieszczone zostały na stronie stowarzyszenia www.dorzeczewisly.pl w dziale aktualności.
 
Porządek posiedzenia przedstawia się następująco:
 

 

Wiadomość napisana 26 maja 2015 przez Administrator
Zapytanie ofertowe nr LGD.DW.FILM.PROMOCYJNY.2015
 
Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły zwraca się z prośbą o wypełnienie i przesłanie oferty cenowej na wykonanie filmu i spotów promujących obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. Oferty cenowe proszę przesyłać w terminie do 8 maja 2015 r. do godz. 15.00 mailem na adres biuro@dorzeczewisly.pl bądź dostarczyć osobiście do biura LGD. Niniejsze zapytanie ofertowe służy rozeznaniu rynku i nie zobowiązuje Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły do złożenia zamówienia.
 
 
Wiadomość napisana 06 maja 2015 przez Administrator
RELACJA Z TARGÓW AGROTRAVEL 10-12 KWIETNIA 2015 r.
Już po raz siódmy kieleckie targi S.A były miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów  oraz atrakcji turystyki wiejskiej. Wszystko to za sprawą  VII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2015, które odbyły się w dniach 10-12 kwietnia 2015. Na stoisku głównym Lokalna Grupa Działania – Dorzecze Wisły promowała nasz region poprzez promocję  wydawnictw i publikacji wydanych przez nasze stowarzyszenie, rozdawała ulotki, gadżety i materiały promocyjne, aktywnie promowała sześć gmin - członków stowarzyszenia (Łubnice, Oleśnica, Osiek, Połaniec, Rytwiany, Tuczępy). Ofertę turystyczną uzupełniono bannerami informacyjnymi, rzeźbami, obrazami i dekoracjami.
 
W tym roku ponad 20 tys. odwiedzających zapoznało się z propozycjami spędzenia wolnego czasu na wsi prezentowanymi przez ok. 150 wystawców z kraju i zagranicy. W imprezie wzięły udział licznie reprezentowane województwa, prezentując największe atrakcje turystyki wiejskiej i agroturystyki swojego regionu, stowarzyszenia i gospodarstwa agroturystyczne oraz lokalne grupy działania i lokalne grupy rybackie – realizujące i finansujące lokalne strategie rozwoju. W tym roku walorami turystycznymi swoich krajów kusiły także wystawcy ze Słowacji – kraju partnerskiego, Węgier oraz Litwy. Krajem partnerskim był region Velika Gorica Republiki Chorwacji, a regionem partnerskim Makroregion Polski Wschodniej - Green Velo.   W ciągu trzech dni targowych, odwiedzający targi mieli niepowtarzalną okazję do obcowania z kulturą i dziedzictwem uczestniczących w targach krajów, rękodzielnictwem i sztuką ludową, zwyczajami życia codziennego mieszkańców wsi.
Wiadomość napisana 13 kwietnia 2015 przez Administrator
Wesołych Świąt!

Wiadomość napisana 02 kwietnia 2015 przez Administrator
Spotkanie informacyjne LGD Dorzecze Wisły w związku z przystąpieniem do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru LGD
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły zaprasza Państwa na spotkania informacyjne dotyczące przyszłości obszaru działania LGD Dorzecze Wisły tj. Miasta i Gminy Połaniec, Gminy Łubnice, Miasta i Gminy Osiek, Gminy Oleśnica i Gminy Rytwiany.
 
Opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju stanowi formalną podstawę do ubiegania się przez LGD o środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Metodologia prac nad LSR wynika z wprowadzenia Instrumentu RLKS (Rozwój lokalny kierowany przez społeczność), opartego na podejściu LEADER stosowanym w perspektywie finansowej UE 2007–2013.Wielkość dostępnych środków na realizację zaplanowanych w niej operacji realizowanych przez potencjalnych beneficjentów uzależniona będzie od jakości LSR.W związku z tym nadrzędnym celem prac nad dokumentem jest sformułowanie celów przyszłego rozwoju, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności objętej LSR.
Wiadomość napisana 23 lutego 2015 przez Administrator

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Następna strona>>Zobacz starsze wiadomości

Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2017

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Serwis uruchomiono 1 stycznia 2009 r.