Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany


Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu dyskusyjnego dotyczącego prac nad naszą Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w ramach RLKS, czyli Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

FILMY I SPOTY PROMOCYJNE
Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem.
DOTACJE DLA CIEBIE

         


DO ROZPOCZĘCIA NABORU WNIOSKÓW W RAMACH KONKURSÓW
NR 8/2017, 9/2017, 10/2017 i 11/2017 POZOSTAŁO:

Walne Posiedzenie Sprawozdawcze LGD Dorzecze Wisły

Zarząd Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły serdecznie zaprasza Członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 26 czerwca 2014  r. o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Restauracja "KAROLINA" ul. Czarnieckiego 3, 28-230 Połaniec. Głównym tematem przewodnim spotkania będzie atwierdzenie sprawozdań rocznych merotyrocznego i finansowego,  Rady LGD i Komisji Rewizyjnej oraz udzielenie badź nieudzielenie absolutorium Zarządowi Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. Wersje projektowe dokumentacji poniżej w załącznikach.

 

Porządek posiedzenia przedstawia się następująco:

  1. Otwarcie obrad, stwierdzenie prawomocności Walnego Zebrania Członków.
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania.
  3. Przedstawienie porządku obrad Walnego Zebrania.
  4. Przyjęcie porządku obrad Walnego Zebrania.
  5. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok 2013.
  6. Opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2013 r.
  7. Podjęcie Uchwały nr 1/2014 w sprawie przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
  8. Podjęcie Uchwały nr 2/2014 w sprawie zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok 2013.
Wiadomość napisana 17 czerwca 2014 przez Administrator
Festiwal smaków klasztornych

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach serdecznie zaprasza na "Piknik rodzinny: Festiwal smaków klasztornych", który odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2014.

W programie organizatorzy zaplanowali m.in. konkursy kulinarne "Smaki zza klauzury" o "srebrny Kociołek Kamedulski, wystawa produktów kulinarnych, degustacje, blok imprez dla dzieci: wesołe miasteczko, konkursy, warsztaty, mecz piłki nożnej księża kontra policjanci, występy zespołów folklorystycznych, loteria fantowa - każdy los wygrywa. Impreza zakończy się koncertem zespołu "Góralska Hora" w niedziele 22 czerwca.

W tym roku gośćmi honorowymi festiwalu będą Anna Popek - TVP2 oraz Magdalena Krupa oraz Arkadiusz Nader - aktor z serialu "Ranczo" odgrywający rolę posterunkowego Staśka.

Wiadomość napisana 17 czerwca 2014 przez Administrator
Relacja z III spływu kajakowego na rzece Czarnej

Trzeci spływ kajakowy zrealizowany w ramach projektu współpracy pt: "Atrakcje Krajoznawczo-Turystyczne-Inicjatywa Wspólna" o akronimie AKTIW zainaugurował sezon kajakowy 2014. Spływ na rzece Czarnej został zorganizowany na trasie Rudniki - Winnica przez Lokalną Grupę Działania - Dorzecze Wisły.

W dniu 31 maja i 1 czerwca odbył się spływ kajakowy. Malownicza trasa liczyła ok. 10 km rzeką. Uczestnicy zebrali się przed miejscowym Urzędem Miasta i Gminy Połaniec, skąd dojechali do mostu w miejscowości Rudniki. Kajakarze po zapoznaniu z regulaminem spływu i odpowiednim zachowaniem na wodzie przystąpili do przygotowania do spływu zakładając odpowiednie ubranie oraz kamizelki ratunkowe. Dojscie do brzegu rzeki było bardzo dogodne.

Wiadomość napisana 02 czerwca 2014 przez Administrator
Harmonogram III spływu kajakowego rzeką Czarną w dniach 31.05 - 1.06.2014

Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły przedstawia szczegółowy plan III spływu kajakowego rzeką Czarną organizowanego w dniach 31.05 - 1.06.2014 r. Trasa spływu: Niedziałki (gmina Rytwiany) - Winnica (gmina Połaniec). Czas trwania: ok. 4 h. Organizatorzy stawiają sobie za cel propagowanie turystyki kajakowej jako formy aktywnego wypoczynku oraz zapoznanie uczestników z walorami krajoznawczymi rzeki Czarnej.

Spływ kajakowy realizowany jest w ramach projektu współpracy pt: "Atrakcje Krajoznawczo-Turystyczne-Inicjatywa Wspólna" o akronimie AKTIW, efektem którego będzie wyznaczony szlak turystyczny na trasie Rytwiany - Połaniec na rzece Czarnej.

Harmonogram spływu:

Wiadomość napisana 28 maja 2014 przez Administrator
Rozstrzygniecie zapytania ofertowego nr LGD-DW.SZLAK-STANICE.1.2014

Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły informuje, że rozstrzygniete zostało zapytanie na udrożnienie koryta rzeki Czarnej poprzez ścięcie drzew, oznakowanie stanic przy drogach krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i gminnych, oznakowanie stanic przy drogach, budowę i wyposażenie stanic w ramach projektu pn. „Szlak wodny na rzece Czarnej na odcinku Gmina Rytwiany – Gmina Połaniec nową atrakcją turystyczna regionu”

Do realizacji zadania wybrana została Firma USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE ARANŻACJA OGRODÓW Piotr Janiszewski z siedzibą w Ruszczy, która zaproponowała najniższą cenę za wykonanie usługi. Gratulujemy!

Protokół z przebiegu postępowania

Wiadomość napisana 14 maja 2014 przez Administrator
Zaproszenie na imprezę "Baw się z nami LGD-ami"

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły serdecznie zaprasza na imprezę pod nazwą „Baw się z nami LGD- ami”, która odbędzie się w dniu 7 czerwca br. na Placu Artystów w Kielcach. Na godzinę 13.00 - 14.00 zaplanowano przemarsz korowodu sprzed pomnika Henryka Sienkiewicz (Plac Moniuszki) do Placu Artystów (ul. H. Sienkiewicza). Na godz. 14.00 organizatorzy przewidzieli występy artystów z terenu Lokalnych Grup  Działania m.in. zespołów dziecięcych i młodzieżowych, zespołów ludowych, solistów, pokazy walk rycerskich. W programie również: okazy sztuki ludowej na żywo, koronkarstwo, malarstwo, garncarstwo, tkactwo, hafciarstwo, bibułkarstwo, rzeźba i wiele innych technik (mostek nad Silnicą wzdłuż ul. H. Sienkiewicza), degustacja potraw regionalnych, występy orkiestr dętych, malowanie twarzy oraz inne atrakcje. Organizatorzy gwarantują moc atrakcji i dobrą zabawę.

Wiadomość napisana 15 maja 2014 przez Administrator
Zapytanie ofertowe nr LGD-DW.SZLAK-STANICE.1.2014 na roboty budowlane

Lokalna Grupa Działania – Dorzecze Wisły zwraca się z prośbą o wypełnienie i przesłanie oferty cenowej na: udrożnienie koryta rzeki Czarnej poprzez ścięcie drzew, oznakowanie stanic przy drogach krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i gminnych, oznakowanie stanic przy drogach, budowę i wyposażenie stanic. 

Podstawą wyceny jest załączony kosztorys ślepy a uzupełniająco dokumentacja projektowa. Szczegółowy przedmiar zadań znajduje się w załączniku nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.

Ofertę należy zapakować w nieprzeźroczystą kopertę. Koperta powinna być zaadresowana do Zamawiającego oraz oznakowana następująco:   „Oferta na wykonane prac związanych z wyposażeniem i budową stanic na szlaku kajakowym na rzece Czarnej”. Ofertę należy przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego lub składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Ruszczańska 27 (parter  pok. 110), 28-230 Połaniec do dnia 9 maja 2014 r. do godz. 15:00. O ważności oferty decyduje data wpłynięcia dokumentów do Zamawiającego.


DOKUMENTACJA:

1. Zapytanie ofertowe

2. Oferta do wypełnienia

3. Podstawa wyceny - kosztorys ślepy

4. Wzór umowy z Wykonawcą

5. Projekty zagospodarowania działek i zgłoszenia budowy

Wiadomość napisana 29 kwietnia 2014 przez Administrator
Relacja z VI Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach

W dniach 11-13 kwietnia 2014 r. w Kielcach, jak co roku na halach targowych, odbyły się VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Impreza ta z roku na rok staje się jedną z najważniejszych imprez wystawienniczych w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich.

Dzięki targom mieliśmy doskonałą okazję do prezentacji i promocji oferty z obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły a także wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Były doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Charakterystyczną cechą targów była możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki. Tegoroczne targi były wyjątkowym miejscem pełnym barw i zapachów, przywodzącym na myśl wakacyjny wypoczynek pod gruszą i wspomnienia z dzieciństwa.

Wiadomość napisana 14 kwietnia 2014 przez Administrator

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna strona>>Zobacz starsze wiadomości

Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2017

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Serwis uruchomiono 1 stycznia 2009 r.