Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

Zobacz filmy i spoty promocyjne


Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem. W dniu 27 i 28 czerwca 2015 r. Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły otwierając sezon 2015 zorganizowała spływ kajakowy na rzece Czarnej, w którym wzięło udział ponad 140 osób. Cisza, spokój, ładne widoki, rześkie powietrze i przyjemny chłód bijący od wody. Ruch, woda, słońce i obcowanie z przyrodą dały wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Każdy z uczestników zabrał ze sobą ogromny ładunek dobrego humoru, żartu i chęci do pokonywania wodnych kilometrów. Kajakarzom dopisała pogoda , jak sami opowiadali widoki na rzece były niesamowite, nie spodziewali się aż tak bajecznego krajobrazu. Po zakończeniu spływu kajakowego wszyscy uczestnicy wzięli udział w ognisku i grillu. Duży wkład w organizację spływu kajakowego miała Gmina Połaniec. Pracownicy UMiG zapewnili transport kajaków, wykoszenie stanic wodnych, obsługę ogniska, rozłożenie namiotu, ustawienie stołów. Serdeczne podziękowania wszystkim za uczestnictwo w spływie, podjęcie wyzwania i wytrwałość. Pogoda i humory uczestnikom dopisały. Mamy nadzieję, że przepiękna przyroda i niezapomniane widoki pozwoliły Wam się zrelaksować i odpocząć po tygodniu pracy. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych wyprawach!
Aktualne informacje na temat LSR 2014-2020


UMOWA NA REALIZACJĘ LSR PRZEZ LGD DORZECZE WISŁY PODPISANA!

W dniu 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, w Sali Lustrzanej, przedstawiciele Zarządu Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły p. Aneta Matusiewicz - Prezes Zarządu i p. Ewa Maciejska - Wiceprezes Zarządu podpisały umowę o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego.

Na mocy umowy Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły będzie realizować zlecone zadania przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski w ramach PROW 2014-2020 programu Leader.

  

 

Lista świętokrzyskich LGD, które będą realizowały program Leader w ramach PROW 2014-2020:

1. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzmienny Krąg".
2. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.
3. Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy".
4. Lokalna Grupa Działania "Nad Czarną i Pilicą".
5. Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski".
6. Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - U Źródeł".
7. Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi".
8. Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry".
9. Lokalna Grupa Działania "Perły Ponidzia".
10. Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy".
11. Lokalna Grupa Działania Powiatu Opatowskiego.
12. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem na Piaskowcu".
13. "Królewskie Ponidzie".
14. Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły.
15. Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej.
16. Lokalna Grupa Działania Ponidzie.
17. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Jędrzejowska -Gryf".

Wiadomość napisana 21 kwietnia 2016 przez AdministratorProjekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2016

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!