Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany Gmina Tuczępy


Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem. W dniu 14 czerwca o godz. 14.00 na rzece Czarnej w miejscowości Rudniki rozpoczął się rekreacyjny spływ kajakowy. Cisza, spokój, ładne widoki, rześkie powietrze i przyjemny chłód bijący od wody. Ruch, woda, słońce i obcowanie z przyrodą dały wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Każdy z uczestników zabrał ze sobą ogromny ładunek dobrego humoru, żartu i chęci do pokonywania wodnych kilometrów. Kajakarzom dopisała pogoda , jak sami opowiadali widoki na rzece były niesamowite nie spodziewali się aż tak bajecznego krajobrazu. Wszędzie zielono, dookoła szuwary, łąki, lasy, szum drzew , śpiew ptaków po prostu pełna harmonia.


Zobacz film ze spływu kajakowego na rzece Czarnej


Regulamin Indywidualnych Spływów Kajakowych

Zasady korzystania ze sprzętu kajakowego będącego w dyspozycji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu, a także opłaty za ubezpieczenie i obsługę ratowniczą osób, którym jest udostępniany sprzęt.


Rezerwacja kajaków: tel. 15 865 11 30 lub tel. 665 946 750

Osoba do kontaktu: Maciej Witek

1. Sprzęt kajakowy udostępniany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu.

2. Sprzęt kajakowy dla spływów indywidualnych udostępniany jest maksymalnie dla 10 kajaków z osprzętem i nie mniej niż 2 kajaków.

3. Sprzęt mogą wypożyczyć osoby pełnoletnie, dopuszcza się udział w spływach osób powyżej 16 roku życia, za pisemną zgodą rodzica. Młodzież i dzieci mogą wziąć udział w spływie tylko z osobą dorosłą.

4. Udostępniający nie organizuje spływów kajakowych, udostępnia jedynie sprzęt. Spływy są organizowane we własnym zakresie przez uczestników i na własną odpowiedzialność.

5. Sprzęt kajakowy może zostać tylko i wyłącznie użytkowany na obszarze Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły, na rzece Czarnej, Wschodniej lub Wiśle.

6. Osobą do kontaktu odpowiedzialną za udostępnienie kajaków z osprzętem i przyczepką kajakową ze strony OSiR Połaniec jest p. Maciej Witek dostępny pod nr telefonu 15 865 11 30 lub tel. 665 946 750.

7. Sprzęt kajakowy obejmuje: Kajak dwuosobowy Vista Perception 2013 z wymiennym kilem, 2 wiosła TNP Dr Kajak, 2 kamizelki Standard, przyczepa kajakowa dopuszczona do ruchu, zarejestrowana i ubezpieczona. Gabaryty pozwalają na przewóz wszystkimi autami w tym osobowymi posiadającymi odpowiedni hak.

8. Udostępnienie kajaka na jeden dzień obowiązuje od godz. 9.00 do godz. 20.00.

9. Opłata za udostępnienie kajaka z osprzętem wynosi 20 zł / kajak / dzień.

Koszty poniesione przez Uczestnika spływu indywidualnego:

Udostępnienie sprzętuTransport sprzętuLub wynajem przyczepki dla 10 kajaków dwuosobowych z osprzętem
20 zł/kajak3,5 zł za kilometr liczony podwójnie50 zł / dzień

10. Istnieje możliwość opieki ratowników za dodatkową opłatą po uprzednim ustaleniu warunków z OSiR Połaniec.

11. W spływie indywidualnym za transport przyczepy, załadunek i rozładunek kajaków odpowiada osoba, której udostępniono sprzęt kajakowy do spływu.

12. Przy wynajmie 10 kajaków istnieje możliwość wynajmu przyczepki w kwocie 50 zł na całodzienny czas trwania spływu.

13. Przy wynajmie mniej niż 10 kajaków wynajmujący może wynająć przyczepkę w kwocie 50 zł lecz musi być ona zwrócona niezwłocznie po dostarczeniu kajaków na miejsce spływu by umożliwić dowóz pozostałych kajaków innym osobom wynajmującym. Po zakończeniu spływu należy przyjechać z powrotem po przyczepkę celem załadowania wyklarowanych kajaków i dostarczenia ich do bazy.

14. Ponadto istnieje możliwość dostarczenia i odebrania kajaków na czas trwania spływu kajakowego przez udostępniającego kajaki ze sprzętem. Cena 3,5zł za kilometr liczony podwójnie.

15. Sprzęt powinien zostać zwrócony wyklarowany, w stanie umożliwiającym jego natychmiastowe wypożyczenie.

16. Za niezwrócenie sprzętu w zadeklarowanym i opłaconym terminie użytkownik ponosi dodatkową opłatę w wysokości 10 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę zwłoki w stosunku do terminu zwrotu.

17. Zagubienie, kradzież oraz zniszczenie nieodwracalne sprzętu dana osoba zwraca jego równowartość w wysokości 100% ceny rynkowej bez względu na stopień zamortyzowania. Za uszkodzenia podlegające naprawie do wysokości kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu.do góry ^
Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2016

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!